https://school3.com.ua/userfiles/image/2_.jpg

       14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно.
14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».
Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.
Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.
Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці
Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.
Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам'яті.
Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня. Адже, з 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України.

 

Сьогодні 29.09.2020 року День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.

29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом – ще близько 17 тисяч осіб.

Передумовою до проведення акції була відверта брехня про участь євреїв у мінуванні та вибухах на Хрещатику, внаслідок яких загинуло чимало солдатів і офіцерів вермахту. Місцем масових розстрілів було обрано Бабин Яр – балку на північному заході Києва довжиною у два з половиною кілометри, яка місцями сягала 50-метрової глибини. Наприкінці вулиці влаштували ворота, за які людей пропускали групами по 30-40 чоловік. Попередньо їх примушували роздягатися, відбирали особисті речі, потім поліцаї дубинками гнали жертв до проходів у насипах на краю яру. На протилежному боці сиділи кулеметники. Тіла розстріляних скочувалися по укосу на дно. Після того, як рів заповнювався 2-3 шарами трупів, зверху їх присипали землею.

Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, загинуло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими». Розстріли в Бабиному Яру тривали аж до визволення Києва від окупантів у 1943 році.

За радянських часів про страшну подію воліли мовчати. Одними з перших табуйовану тему порушили письменники Віктор Некрасов, Анатолій Кузнецов, а також дисидент Іван Дзюба, який 29 вересня 1966 року виступив з промовою перед учасниками скорботної церемонії, назвавши Бабин Яр «спільною трагедією єврейського і українського народів». Бабин Яр поряд із Освенцімом став жахливим символом Голокосту на території Східної Європи й прикладом того, до чого призводять людиноненависницькі теорії.

Пам'ять про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само, як є живим біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі Бабиного Яру.

16 травня 2020 р. святкуємо День Європи в Україні  

З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

 

Для українців це особливий день. Ще з античних часів Україна є повноправною та невід’ємною частиною європейської спільноти – великої родини, об’єднаної прогресивними демократичними поглядами. Цей день – чудовий привід вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

День Європи святкується в усіх великих та маленьких містах. Зазвичай повсюди відбуваються святкові концерти, вистави, іноземці з усіх європейських спільнот, які знаходяться на території України, розповідають українцям про життя у Європі, про історію та культуру інших держав. Але цього року масові заходи скасовано через карантинні обмеження, проте напередодні Дня Європи школа взяла участь у різноманітних міських заходах:

  • у пізнавальному дайджесті «Дефіле європейських міст» #NationalMlt брали участь учні 11-А класу Гончаренко Віра та Кириченко Єлизавета (керівник вч. георгафії Паршикова Г.Є.).

Пропонуємо переглянути презентацію про столицю Фінляндії-Гельсінкі за посиланням:

https://drive.google.com/open?id=1H0PJqUo4tTpcgKgpLWnNcjGrT71gTqJY

  • стали учасниками Алексеєв Ростислав (4-А кл.), Абдураімов Іліяс (4-А кл.), Бєляєв Назар (4-А кл.), Гаркуша Дар’я (4-А кл.), Ібраімов Тімур (4-А кл.),  Глек Дар’я (5-А кл.), Плотнікова Дар’я (5-Б кл.), Андрейченко Георгій (5-В кл.), Білик Катерина (5-В кл.), Герасимов Владислав (5-В кл.), Марченкова Софія (5-В кл.), Спіренко Анна (5-В кл.), Фоміна Маргарита (5-В кл.), Шугуров Ілля (5-В кл.), Чернишова Софія (6-А кл.) у творчому конкурсі малюнків «Подорож мальовничою Європою»

Запрошуємо учнів 8-10 класів взяти участь в онлайн квесті «Подорож Великобританією» за посиланням:

https://drive.google.com/open?id=10WTxrLAXQD7ZgTrWniTzAn46vdYh7Wfo

Пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці кожного з нас. Щиро вітаємо вас з Днем Європи.

 

          У рамках тижня «Вахта пам’яті» до Дня  пам’яті та примирення й відзначення 75-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у школі проходять різноманітні заходи в дистанційному режимі. Бо кожний захід – це наша пам’ять про складну дорогу до Перемоги та тих, хто йшов цією дорогою.

           Учні 1-5 класів взяли участь у святковому челенджі «Вклоняємось Вам, бо пам’ятаємо». Читали вірші, які йшли від серце правнуків падали краплями добра, здоров’я, поваги в серце ветеранів та  вітали мешканців міста з Днем Перемоги у Другій світовій війні.

        У виставці малюнків, листівок, поробок на тему «Пам’ятаємо! Перемагаємо!» взяли участь учні 1-5, 7, 8-10 класів

          У школі була створена віртуальна стіна пам’яті  «Сторінка пам’яті про моїх дідів та бабусь». До цього заходу приєднались учні та вчитель російської мови та зарубіжної літератури Доля Н.І., вони розповідали про своїх батьків, прадідів та прабабусь, які пройшли бойовий шлях від першого до останнього дня війни, наближаючи Перемогу.

Дивись за посиланням

      Учні 2А, 4А, 5А, 5Б, 5В, 6А, 6Б, 11А класів привітали мешканців міста з Днем Перемоги на віртуальній дошці «ЗІ СВЯТОМ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ!»

Дивись за посиланням

 

День пам’яті та примирення. День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ПРОГРАМА ЗАХОДІВ

 

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-річниця виведення військ колишнього СРСР із республіки Афганістан 

28 лютого 2020 року відбулися військово-спортивні змагання "Афганістан у моїй душі" між учнями 9, 10 класів до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та  31-річниці виведення військ колишнього СРСР із республіки Афганістан. Були запрошені представники громадянської організації "Мелітопольська місцева українська спілка ветеранів Афганістану та воїнів-інтернаціоналістів" - підполковник Павленко С.М., старший прапорщик Литовка Д.К., старший сержант Федорченко В.О.  За результатами змагань перемогу одержала команда 10-А класу, яка була нагороджена кубком та медаллю. Капітани команд 9-А та 9-Б класів отримали медалі за участь.

20 лютого 2020 року -  День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

            День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

     20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.

      21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом.

Пливе кача по Тисині, Небесна Сотня

    «ГОЛОДОМОР-ЧОРНА СПОВІДЬ МОЄЇ ВІТЧИЗНИ»

            1933-й рік… найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю нашого народу.

22 листопада 2019 року у нашій школі відбувся виховний захід «Голодомор-чорна сповідь моєї Вітчизни», який підготував директор школи, вчитель історії  Карандаш М.М. разом із учнями 5, 9-11 класів

         Діти нагадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей.

         Сьогодні ми впевнено можемо говорити, що це був більшовицький геноцид! Це була безкровна, людоморська війна проти українського народу. Війна – задля того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, винищити цілий етнос.

         Учасники заходу  читали вірші, переглядали відеоролики- хроники тих подій, бо це – достовірні джерела правди про голодомор.

         Тривожною була хвилина мовчання. Адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України.

         Наприкінці всі учасники заходу долучились до акції «Незабудки пам’яті», діти прикріпили власноруч зробдені маленькі незадьки до символічної свічки пам’яті.

Завершуючи захів Микола Михайлович,  закликав усіх  присутніх зберігати  пам’ять про ці події і запалити свічку пам’яті 23 листопада о 16.00 год.

  

76-річниця визволення м. Мелітополя від нацистських загарбників

Традиційно 23 жовтня 2019 року Мелітополь святкує 76-річницю визволення від нацистських загарбників. У цьому учні молодших класів підготували виставку, присвячену цьому дню, старшокласники малювали стіннівки, вітали ветеранів, а на класних годинах ще раз згадували події цих страшних часів.

Також учні 7-А класу підготували та провели для учнів 5-В класу патріотичний квест «Дорогами мужності».

Виховні заходи до Дня захисника України та Дня українського козацтва

14 жовтня 2019 року, українці відзначають одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. На цю ж дату також припадають такі значущі для України свята, як День захисника України і День українського козацтва. Усі ці три свята тісно між собою пов’язані. На честь цих подій у школі були проведені виховні години, конкурси малюнків та стіннівок, спортивні змагання між командами 6-А,6-Б, 7-А класів.

Також відбулась зустріч учнів 9-А класу з ветераном АТО  Радіоном Георгієвим Павлюком Він залюбки відповідав на питання дітей, розповідав захоплюючі факти про бойові сутички та ділився нелегкими спогадами. В кінці зустрічі побажав  присутнім  віри в себе  і в майбутнє України.

Урок пам’яті «Подвиги наші не забутні»

            29.09.2020 року вихованцями гуртка «Юні екскурсоводи» був проведений урок пам’яті «Подвиги наші не забутні» до Дня партизанської слави та до Дня пам’яті жертв Бабиного Яру» для учнів 5-х та 9-А класів. Метою цього заходу стало виховання історичної пам’яті в учнів, формування почуття патріотизму й любові до рідної землі.